varmepumpeguru.no

Cooper & Hunter Arctic 18 mot Daikin Nepura Stylish

Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.

Cooper & Hunter Arctic 18, innedel
Cooper & Hunter Arctic 186,6 kW · SCOP 4,2Bilde: Cooper & Hunter / Varmepumpeservice AS
Daikin Nepura Stylish, innedel
Daikin Nepura Stylish7,1 kW · SCOP 5,2Bilde: Daikin

Kort fortalt

Er Cooper & Hunter Arctic 18 og Daikin Nepura Stylish like store?
Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 6,6 kW for Cooper & Hunter Arctic 18 og 7,1 kW for Daikin Nepura Stylish.
Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Arctic 18 eller Daikin Nepura Stylish?
Daikin Nepura Stylish har høyest SCOP: 5,2 mot 4,2 for Cooper & Hunter Arctic 18. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
Daikin Nepura Stylish gir 4,8 kW ved −15 °C, mot 3,9 kW for Cooper & Hunter Arctic 18. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
Hvilken tåler lavest utetemperatur?
Daikin Nepura Stylish har garantert drift ned til −30 °C, Cooper & Hunter Arctic 18 ned til −25 °C.
Hvilken har den mest stillegående innedelen?
Innedelen til Daikin Nepura Stylish er oppgitt til 19 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 24 dB(A) for Cooper & Hunter Arctic 18.
Hvilket kuldemedium bruker de?
Begge bruker R32.

Slik skiller de seg

Cooper & Hunter Arctic 18 fra serien Arctic og Daikin Nepura Stylish fra serien Daikin Nepura er begge luft–luft-varmepumper i samme størrelsesklasse. Cooper & Hunter Arctic 18 har en maks varmeeffekt på 6,6 kW, mens Daikin Nepura Stylish er oppgitt til 7,1 kW, en forskjell på 0,5 kW. Ved standard testpunkt med 7 varmegrader ute er nominell varmeeffekt 5,6 kW for Cooper & Hunter Arctic 18 og 3,2 kW for Daikin Nepura Stylish, noe som utgjør en differanse på 2,4 kW.

Når kulden setter inn, endrer tallene seg. Ved −15 °C leverer Daikin Nepura Stylish 4,8 kW, mens Cooper & Hunter Arctic 18 gir 3,9 kW, en forskjell på 0,9 kW. Ved −25 °C yter Daikin Nepura Stylish 3,7 kW mot 2,8 kW fra Cooper & Hunter Arctic 18, som også tilsvarer en forskjell på 0,9 kW. Daikin garanterer drift ned til −30 °C, mot −25 °C for Cooper & Hunter, en forskjell på 5 °C. SCOP, som er sesongvarmefaktoren og viser hvor mange kilowattimer varme du får per kilowattime strøm over en hel fyringssesong, er 5,2 med energiklasse A+++ på Daikin Nepura Stylish. Cooper & Hunter Arctic 18 har en SCOP på 4,2 med energiklasse A+, en forskjell på 1,0.

Når det gjelder kjøling, har Cooper & Hunter Arctic 18 en nominell kjøleeffekt på 5,2 kW mot 3,0 kW på Daikin Nepura Stylish, en forskjell på 2,2 kW. For kjøling oppnår Daikin energiklasse A+++ og Cooper & Hunter energiklasse A++. Lydnivået på laveste viftetrinn er 19 dB(A) for Daikin Nepura Stylish og 24 dB(A) for Cooper & Hunter Arctic 18, en forskjell på 5 dB(A). Utedelen til Daikin har et lydnivå på 49 dB(A) mot 56 dB(A) for Cooper & Hunter, en differanse på 7 dB(A). Begge modellene benytter kuldemediet R32 og har innebygd Wi-Fi. Utedelen til Cooper & Hunter måler 555 × 802 × 350 mm og veier 30,5 kg, mens Daikins utedel måler 605 × 930 × 376 mm og veier 42,0 kg, en vektforskjell på 11,5 kg.

Enkelte måleverdier er kun oppgitt for den ene modellen. For Cooper & Hunter Arctic 18 oppgir produsenten en COP på 3,90, samt innedelens mål på 300 × 970 × 224 mm og en innedelsvekt på 13,0 kg. For Daikin Nepura Stylish oppgir produsenten varmeeffekt ved −20 °C til 4,3 kW, sesongkuldefaktoren SEER til 8,8, anbefalt sikring på 16 A og en garanti på 2 år.

Hvilken modell som passer best, avhenger av prioriteringene dine. Legger du mest vekt på varmeavgivelse i streng kulde, lavt lydnivå på 19 dB(A) inne og en SCOP på 5,2, er det Daikin Nepura Stylish som peker seg ut. Vektlegger du derimot høyere nominell varmeeffekt ved mildere vintervær med 5,6 kW og kraftigere nominell kjøleeffekt på 5,2 kW, skiller Cooper & Hunter Arctic 18 seg ut på disse punktene.

Side om side

Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.

Cooper & Hunter Arctic 18 og Daikin Nepura Stylish, egenskap for egenskap
EgenskapCooper & Hunter Arctic 18Daikin Nepura StylishForskjell
Varme
Maks varmeeffekt6,6 kW7,1 kW0,5 kW
Nominell varmeeffekt5,6 kW3,2 kW2,4 kW
Varmeeffekt ved −15 °C3,9 kW4,8 kW (gunstigst)0,9 kW
Varmeeffekt ved −25 °C2,8 kW3,7 kW (gunstigst)0,9 kW
SCOP4,25,2 (gunstigst)1,0
Energiklasse, varmeA+A+++ (gunstigst)
Kjøling
Nominell kjøleeffekt5,2 kW3,0 kW2,2 kW
Energiklasse, kjølingA++A+++ (gunstigst)
Støy
Lydnivå innedel, laveste24 dB(A)19 dB(A) (gunstigst)5 dB(A)
Lydnivå utedel56 dB(A)49 dB(A) (gunstigst)7 dB(A)
Drift i kulde
Garantert drift ned til−25 °C−30 °C (gunstigst)5 °C
Kuldemedium
KuldemediumR32R32
Funksjoner
Innebygd Wi-FiJaJa
Mål og vekt
Utedel H×B×D555 × 802 × 350 mm605 × 930 × 376 mm
Utedel, vekt30,5 kg42,0 kg11,5 kg

Bare Cooper & Hunter Arctic 18 oppgir i tillegg: COP; innedel H×B×D og innedel, vekt.

Bare Daikin Nepura Stylish oppgir i tillegg: varmeeffekt ved −20 °C; SEER; anbefalt sikring og garanti.

Pris

Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.

Laveste pris uten montering for Cooper & Hunter Arctic 18 og Daikin Nepura Stylish
ForhandlerUten monteringForhandlerens prisSist kontrollert
Cooper & Hunter Arctic 18
Ingen forhandler registrert ennå
Daikin Nepura StylishAlle 2 tilbud

Sammenlign videre

Modellene nærmest i maks varmeeffekt.

Få tilbud

Varmepumpe eller service

Vi videreformidler forespørselen din til vår partner i ditt område.

Hva er postnummeret ditt?
Hva trenger du hjelp med?
Har du varmepumpe i dag?
Hvordan kan vi kontakte deg?
Dette er et ønske. Leverandøren vurderer hva som passer boligen din.

Slik bruker vi opplysningene dine.