Daikin Nepura Emura mot Daikin Nepura Stylish
Det produsentene oppgir, side om side, og den laveste prisen uten montering vi har kontrollert. Uthevingen viser den gunstigste verdien i hver rad. Den kårer ingen vinner.


Kort fortalt
Svarene er lest ut av tabellen under og gjelder bare det begge produsentene oppgir.
- Er Daikin Nepura Emura og Daikin Nepura Stylish like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,1 kW for Daikin Nepura Emura og 7,1 kW for Daikin Nepura Stylish.
- Hvilken bruker minst strøm, Daikin Nepura Emura eller Daikin Nepura Stylish?
- De er like effektive over en sesong: begge har SCOP 5,2 i gjennomsnittsklima.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- Begge gir 4,8 kW ved −15 °C.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Begge har garantert drift ned til −30 °C.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Begge innedelene er oppgitt til 19 dB(A) på laveste viftetrinn.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Her sammenlignes to luft–luft-varmepumper fra Daikin: Daikin Nepura Emura og Daikin Nepura Stylish. Begge modellene tilhører samme serie, Daikin Nepura. De to varmepumpene er like store, med en maksimal oppgitt varmeeffekt på 7,1 kW ved 7 °C utetemperatur. Ettersom dimensjoneringen og ytelsen er identisk, dekker de i utgangspunktet nøyaktig det samme oppvarmingsbehovet i en bolig.
Når det gjelder oppvarming og energieffektivitet, leverer begge modellene identiske tall. Nominell varmeeffekt ved standard testforhold er 3,2 kW for begge to. På kalde dager yter begge pumpene 4,8 kW ved −15 °C, 4,3 kW ved −20 °C og 3,7 kW ved −25 °C. Laveste garanterte driftstemperatur er oppgitt til −30 °C for begge. Effektiviteten gjennom en hel fyringssesong uttrykkes med SCOP, som viser hvor mange kilowattimer varme pumpen gir per kilowattime strøm den bruker. Begge modellene har en SCOP på 5,2, noe som tilsvarer energiklasse A+++ for oppvarming.
Også når det gjelder kjøling, lydnivå og fysiske installasjonskrav, er dataene like. Begge har en nominell kjøleeffekt på 3,0 kW. Kjøleeffektiviteten over sesongen måles med SEER, og her har begge pumpene en verdi på 8,8, som gir energiklasse A+++ for kjøling. Lydnivået på laveste viftetrinn for innedelen er 19 dB(A) på begge modeller, målt i desibel for å angi hørbar støy. Utedelen har et lydnivå på 49 dB(A) for begge. Begge benytter kuldemediet R32, har innebygd Wi-Fi, krever 16 A anbefalt sikring og leveres med 2 år garanti. Utedelene er også fysisk like, med målene 605 × 930 × 376 mm og en vekt på 42,0 kg.
I disse tekniske dataene er det ingen opplysninger som bare finnes for den ene modellen. Samtlige oppgitte tekniske spesifikasjoner, fra varmeeffekt ved ulike utetemperaturer til fysiske mål på utedelen, er oppgitt for begge to.
Når du skal velge mellom disse to alternativene, viser de tekniske målingene ingen forskjeller i kapasitet eller strømforbruk. Begge modellene leverer 7,1 kW i maks varmeeffekt, 4,8 kW ved −15 °C, og har en SCOP på 5,2 samt et laveste lydnivå på 19 dB(A). Ettersom tallene for drift og funksjon er like, må valget eventuelt tas ut fra andre faktorer enn de rent tekniske spesifikasjonene som foreligger her.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste av de to. Forskjellen i oker er regnet ut av oss.
| Egenskap | Daikin Nepura Emura | Daikin Nepura Stylish | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 7,1 kW | 7,1 kW | |
| Nominell varmeeffekt | 3,2 kW | 3,2 kW | |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 4,8 kW | 4,8 kW | |
| Varmeeffekt ved −20 °C | 4,3 kW | 4,3 kW | |
| Varmeeffekt ved −25 °C | 3,7 kW | 3,7 kW | |
| SCOP | 5,2 | 5,2 | |
| Energiklasse, varme | A+++ | A+++ | |
| Kjøling | |||
| Nominell kjøleeffekt | 3,0 kW | 3,0 kW | |
| SEER | 8,8 | 8,8 | |
| Energiklasse, kjøling | A+++ | A+++ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 19 dB(A) | 19 dB(A) | |
| Lydnivå utedel | 49 dB(A) | 49 dB(A) | |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −30 °C | −30 °C | |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Mål og vekt | |||
| Utedel H×B×D | 605 × 930 × 376 mm | 605 × 930 × 376 mm | |
| Utedel, vekt | 42,0 kg | 42,0 kg | |
| Strøm | |||
| Anbefalt sikring | 16 A | 16 A | |
| Garanti | |||
| Garanti | 2 år | 2 år | |
Pris
Den laveste prisen uten montering vi har kontrollert for hver modell. Alle tilbud, med forhandler og dato, står på modellsidene.
| Modell | Uten montering | Forhandler | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
| Daikin Nepura Emura Alle tilbud | 29 590 kr | Servion AS | 3. november 2026 |
| Daikin Nepura Stylish Alle tilbud | 27 590 kr | Servion AS | 3. november 2026 |
Kjøp og montering
Servion AS selger varmepumper til fastpris med standardmontering inkludert.
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt. Rekkefølgen er ikke en anbefaling.
Daikin Nepura Emura mot andre modeller
- Daikin Nepura Emura mot Toshiba Polar 25 — 7,2 kW
- Daikin Nepura Emura mot Toshiba Signatur 25 — 7,2 kW
- Daikin Nepura Emura mot Daikin Nepura Synergi — 7,2 kW
- Daikin Nepura Emura mot Samsung Nordic WindFree Comfort S2 12 — 7,2 kW
- Daikin Nepura Emura mot Samsung Nordic Geo S2 12 — 7,3 kW
- Daikin Nepura Emura mot Samsung Nordic Airise Premium S2 12 — 7,3 kW
Daikin Nepura Stylish mot andre modeller
- Daikin Nepura Stylish mot Toshiba Polar 25 — 7,2 kW
- Daikin Nepura Stylish mot Toshiba Signatur 25 — 7,2 kW
- Daikin Nepura Stylish mot Daikin Nepura Synergi — 7,2 kW
- Daikin Nepura Stylish mot Samsung Nordic WindFree Comfort S2 12 — 7,2 kW
- Daikin Nepura Stylish mot Samsung Nordic Geo S2 12 — 7,3 kW
- Daikin Nepura Stylish mot Samsung Nordic Airise Premium S2 12 — 7,3 kW
Alle sammenligninger: Daikin-modellene mot hverandreAlle sammenligninger