Cooper & Hunter Arctic 18 mot Mill Compact Pro WiFi 7400
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Cooper & Hunter Arctic 18 og Mill Compact Pro WiFi 7400 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 6,6 kW for Cooper & Hunter Arctic 18 og 7,4 kW for Mill Compact Pro WiFi 7400.
- Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Arctic 18 eller Mill Compact Pro WiFi 7400?
- Mill Compact Pro WiFi 7400 har høyest SCOP: 4,3 mot 4,2 for Cooper & Hunter Arctic 18. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Mill Compact Pro WiFi 7400 har garantert drift ned til −30 °C, Cooper & Hunter Arctic 18 ned til −25 °C.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Innedelen til Cooper & Hunter Arctic 18 er oppgitt til 24 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 25 dB(A) for Mill Compact Pro WiFi 7400.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Cooper & Hunter Arctic 18 fra serien Arctic og Mill Compact Pro WiFi 7400 fra serien Compact Pro er begge luft–luft-varmepumper. Modellene regnes som like store, men det er en forskjell på 0,8 kW i maksimal varmeeffekt ved standard testforhold på 7 varmegrader ute. Mill har en maks varmeeffekt på 7,4 kW, mens Cooper & Hunter har en maks varmeeffekt på 6,6 kW.
Når det gjelder oppvarming gjennom fyringssesongen, oppgis effektiviteten ofte som SCOP. Dette tallet viser hvor mange kilowattimer varme pumpen leverer per kilowattime strøm den bruker over en sesong. Mill Compact Pro WiFi 7400 har en SCOP på 4,3, mens Cooper & Hunter Arctic 18 har en SCOP på 4,2, en forskjell på 0,1. Begge modellene er plassert i energiklasse A+ for varme. Når vinteren blir kald, garanterer Mill drift ned til −30 °C, mens Cooper & Hunter garanterer drift ned til −25 °C, noe som utgjør en forskjell på 5 °C i laveste driftstemperatur.
Lyd måles i desibel, forkortet dB(A). På innedelen har Cooper & Hunter et laveste lydnivå på 24 dB(A), mens Mill har 25 dB(A) på laveste trinn, en forskjell på 1 dB(A). For utedelen oppgir Cooper & Hunter et lydnivå på 56 dB(A), mot 60 dB(A) for Mill, en forskjell på 4 dB(A). Begge modellene bruker kuldemediet R32, begge har energiklasse A++ for kjøling, og begge har innebygd Wi-Fi. Fysisk skiller også innedelene seg: Cooper & Hunter har målene 300 × 970 × 224 mm og veier 13,0 kg, mens Mill har målene 290 × 770 × 230 mm og en vekt på 10,5 kg, som er 2,5 kg lettere.
Enkelte opplysninger er bare oppgitt for den ene modellen. For Cooper & Hunter Arctic 18 oppgis nominell varmeeffekt til 5,6 kW, varmeeffekt ved −15 °C til 3,9 kW og varmeeffekt ved −25 °C til 2,8 kW. Produsenten oppgir også en COP på 3,90, en nominell kjøleeffekt på 5,2 kW, samt at utedelen måler 555 × 802 × 350 mm og veier 30,5 kg. For Mill Compact Pro WiFi 7400 oppgis sesongkuldefaktoren SEER til 7,5.
Hvilken modell som passer best, avhenger av hva som vektlegges ved boligen. Er det viktigst med lavest mulig lydnivå, har Cooper & Hunter Arctic 18 gunstigere tall med 24 dB(A) på laveste viftetrinn inne og 56 dB(A) ute. Legger du derimot mer vekt på garantert drift i streng kulde, skiller Mill Compact Pro WiFi 7400 seg ut med garantert drift ned til −30 °C, i tillegg til en SCOP på 4,3 og en maksimal varmeeffekt på 7,4 kW.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Cooper & Hunter Arctic 18 | Mill Compact Pro WiFi 7400 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 6,6 kW | 7,4 kW | 0,8 kW |
| SCOP | 4,2 | 4,3 (gunstigst) | 0,1 |
| Energiklasse, varme | A+ | A+ | |
| Kjøling | |||
| Energiklasse, kjøling | A++ | A++ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 24 dB(A) (gunstigst) | 25 dB(A) | 1 dB(A) |
| Lydnivå utedel | 56 dB(A) (gunstigst) | 60 dB(A) | 4 dB(A) |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −25 °C | −30 °C (gunstigst) | 5 °C |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Mål og vekt | |||
| Innedel H×B×D | 300 × 970 × 224 mm | 290 × 770 × 230 mm | |
| Innedel, vekt | 13,0 kg | 10,5 kg | 2,5 kg |
Bare Cooper & Hunter Arctic 18 oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −15 °C; varmeeffekt ved −25 °C; COP; nominell kjøleeffekt; utedel H×B×D og utedel, vekt.
Bare Mill Compact Pro WiFi 7400 oppgir i tillegg: SEER.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Cooper & Hunter Arctic 18 | |||
| Ingen forhandler registrert ennå | |||
Mill Compact Pro WiFi 7400Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Cooper & Hunter Arctic 18 mot andre modeller
- Cooper & Hunter Arctic 18 mot Mitsubishi Electric Kaiteki 6600 — 6,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 18 mot Gree Fairy 35 — 6,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 18 mot Mitsubishi Electric IGURU 6600 — 6,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 18 mot Mitsubishi Heavy Industries MHI ZS-W 50 — 6,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 18 mot Samsung Nordic Airise S2 12 — 6,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 18 mot Panasonic LZ Retro Fit 249 — 6,6 kW
Mill Compact Pro WiFi 7400 mot andre modeller
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Haier Expert Nordic 25 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Haier Pearl Nordic 35 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Mitsubishi Heavy Industries MHI Gulvmodell SRF 50 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Panasonic NZ35YKE — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Toshiba Polar NXT 25 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Panasonic HZ25ZKE — 7,5 kW
Alle sammenligninger: Cooper & Hunter mot MillAlle sammenligninger