varmepumpeguru.no

Samsung Nordic Geo S2 9 mot Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9

Det produsentene oppgir, side om side, og den laveste prisen uten montering vi har kontrollert. Uthevingen viser den gunstigste verdien i hver rad. Den kårer ingen vinner.

Samsung Nordic Geo S2 9, innedel
Samsung Nordic Geo S2 96,8 kW · SCOP 5,1Bilde: Samsung
Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9, innedel
Samsung Nordic WindFree Comfort S2 96,7 kW · SCOP 4,8Bilde: Samsung

Kort fortalt

Svarene er lest ut av tabellen under og gjelder bare det begge produsentene oppgir.

Er Samsung Nordic Geo S2 9 og Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9 like store?
Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 6,8 kW for Samsung Nordic Geo S2 9 og 6,7 kW for Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9.
Hvilken bruker minst strøm, Samsung Nordic Geo S2 9 eller Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9?
Samsung Nordic Geo S2 9 har høyest SCOP: 5,1 mot 4,8 for Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
Hvilken tåler lavest utetemperatur?
Begge har garantert drift ned til −30 °C.
Hvilken har den mest stillegående innedelen?
Begge innedelene er oppgitt til 17 dB(A) på laveste viftetrinn.
Hvilket kuldemedium bruker de?
Begge bruker R32.

Slik skiller de seg

Samsung Nordic Geo S2 9 og Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9 er to luft–luft-varmepumper fra samme produsent og serie. Begge modellene stiller i samme størrelsesklasse. De har nesten lik maksimal varmeeffekt, som er den høyeste effekten pumpen kan levere ved sju plussgrader ute. Samsung Nordic Geo S2 9 har en maks varmeeffekt på 6,8 kW, mens Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9 oppgis til 6,7 kW, en forskjell på 0,1 kW.

Når det gjelder effektivitet over en fyringssesong, er det forskjeller i tallene. Dette måles i SCOP, en sesongvarmefaktor som forteller hvor mange kilowattimer varme pumpen gir tilbake per kilowattime strøm den bruker. Samsung Nordic Geo S2 9 har en SCOP på 5,1 og oppnår energiklasse A+++ for varme. Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9 har en SCOP på 4,8 og energiklasse A++. Forskjellen i SCOP er 0,3. For kaldt klima, som gjenspeiler tøffere vinterforhold, er SCOP oppgitt til 4,0 for Samsung Nordic Geo S2 9 og 3,8 for Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9, en forskjell på 0,2. Begge modellene har oppgitt garantert drift ned til −30 °C.

Innedelene har like fysiske mål på 299 × 889 × 215 mm, men vekten er noe ulik. Innedelen til Samsung Nordic Geo S2 9 veier 10,4 kg, mens innedelen til Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9 veier 9,8 kg, en forskjell på 0,6 kg. Utedelene er like store med mål på 548 × 790 × 285 mm og en vekt på 31,9 kg for begge. Laveste lydnivå for innedelen er oppgitt til 17 dB(A) for begge to på laveste viftetrinn. Begge modellene har energiklasse A+++ for kjøling, benytter kuldemediet R32 og leveres med innebygd Wi-Fi.

Det er også en rekke tekniske verdier som kun oppgis for den ene modellen. For Samsung Nordic Geo S2 9 opplyser produsenten om en nominell varmeeffekt på 3,2 kW, en varmeeffekt ved −20 °C på 3,2 kW og en COP på 4,74. COP viser effektfaktoren i ett bestemt målepunkt. Videre oppgis nominell kjøleeffekt til 2,5 kW, SEER til 9,5 og lydnivå for utedelen til 45 dB(A). Disse verdiene er ikke oppgitt for Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9.

Hvilken modell du bør velge kommer an på hva du prioriterer i oppgitte data. Legger du mest vekt på høyest mulig sesongeffektivitet gjennom fyringssesongen, skiller Samsung Nordic Geo S2 9 seg ut med en SCOP på 5,1 mot 4,8 på Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9. Er det derimot tilstrekkelig med SCOP på 4,8 og du foretrekker en innedel med litt lavere vekt, er det Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9 som har disse tallene.

Side om side

Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste av de to. Forskjellen i oker er regnet ut av oss.

Samsung Nordic Geo S2 9 og Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9, egenskap for egenskap
EgenskapSamsung Nordic Geo S2 9Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9Forskjell
Varme
Maks varmeeffekt6,8 kW6,7 kW0,1 kW
SCOP5,1 (gunstigst)4,80,3
SCOP, kaldt klima4,0 (gunstigst)3,80,2
Energiklasse, varmeA+++ (gunstigst)A++
Kjøling
Energiklasse, kjølingA+++A+++
Støy
Lydnivå innedel, laveste17 dB(A)17 dB(A)
Drift i kulde
Garantert drift ned til−30 °C−30 °C
Kuldemedium
KuldemediumR32R32
Funksjoner
Innebygd Wi-FiJaJa
Mål og vekt
Innedel H×B×D299 × 889 × 215 mm299 × 889 × 215 mm
Innedel, vekt10,4 kg9,8 kg0,6 kg
Utedel H×B×D548 × 790 × 285 mm548 × 790 × 285 mm
Utedel, vekt31,9 kg31,9 kg

Bare Samsung Nordic Geo S2 9 oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −20 °C; COP; nominell kjøleeffekt; SEER og lydnivå utedel.

Pris

Den laveste prisen uten montering vi har kontrollert for hver modell. Alle tilbud, med forhandler og dato, står på modellsidene.

Laveste pris uten montering for Samsung Nordic Geo S2 9 og Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9
ModellUten monteringForhandlerSist kontrollert
Samsung Nordic Geo S2 9
Alle tilbud
25 090 krHestec AS3. november 2026
Samsung Nordic WindFree Comfort S2 9
Alle tilbud
På forespørsel
Anbefalt forhandler

Kjøp og montering

Servion AS selger varmepumper til fastpris med standardmontering inkludert.

Sammenlign videre

Modellene nærmest i maks varmeeffekt. Rekkefølgen er ikke en anbefaling.