Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Panasonic VZ Heatcharge 9
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 og Panasonic VZ Heatcharge 9 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 8,7 kW for Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 og 7,8 kW for Panasonic VZ Heatcharge 9.
- Hvilken bruker minst strøm, Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 eller Panasonic VZ Heatcharge 9?
- Panasonic VZ Heatcharge 9 har høyest SCOP: 6,2 mot 4,7 for Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 gir 7,0 kW ved −15 °C, mot 4,8 kW for Panasonic VZ Heatcharge 9. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 har garantert drift ned til −30 °C, Panasonic VZ Heatcharge 9 ned til −25 °C.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 bruker R290, og Panasonic VZ Heatcharge 9 bruker R32.
Slik skiller de seg
Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 fra Mitsubishi Electric og Panasonic VZ Heatcharge 9 fra Panasonic er begge luft–luft-varmepumper i samme størrelsesklasse. Modellene henvender seg dermed til boliger med et tilsvarende oppvarmingsbehov. Maksimal varmeeffekt ved sju plussgrader ute er oppgitt til 8,7 kW for Mitsubishi Electric og 7,8 kW for Panasonic, en forskjell på 0,9 kW.
Når det gjelder oppvarming gjennom vinteren, viser tallene ulike egenskaper. SCOP står for sesongvarmefaktor og angir hvor mange kilowattimer varme du får igjen per kilowattime tilført strøm over en hel fyringssesong. Panasonic VZ Heatcharge 9 har en SCOP på 6,2 og energiklasse A+++ for varme, mens Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 har en SCOP på 4,7 og energiklasse A++, en forskjell i SCOP på 1,5. Ved streng kulde på −15 °C ute leverer modellen fra Mitsubishi Electric 7,0 kW, mens modellen fra Panasonic leverer 4,8 kW, som utgjør en forskjell på 2,2 kW. Laveste garanterte driftstemperatur er oppgitt til −30 °C for Mitsubishi Electric og −25 °C for Panasonic, en forskjell på 5 °C.
Begge modellene har innebygd Wi-Fi. De benytter imidlertid ulike typer kuldemedium. Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 bruker R290, mens Panasonic VZ Heatcharge 9 bruker R32.
Produsenten av Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 oppgir i tillegg flere tekniske spesifikasjoner som ikke er oppgitt for Panasonic-modellen. Dette gjelder nominell varmeeffekt på 6,0 kW, varmeeffekt ved −25 °C på 6,0 kW, nominell kjøleeffekt på 5,0 kW, sesongkuldefaktor SEER på 7,6 samt energiklasse A++ for kjøling. Videre oppgis laveste lydnivå for innedelen til 25 dB(A) og lydnivå for utedelen til 54 dB(A), der desibel angir lydstyrken. Det er også oppgitt at innedelen måler 305 × 998 × 247 mm med en vekt på 14,6 kg, utedelen måler 880 × 840 × 330 mm med en vekt på 54,0 kg, og anbefalt sikring er 16 A.
Hvilken modell som passer best, avhenger av hva man prioriterer i boligen. Legger du mest vekt på høyest mulig sesongeffektivitet over fyringssesongen, skiller Panasonic VZ Heatcharge 9 seg ut med en SCOP på 6,2. Er det derimot avgjørende med høyest mulig varmeeffekt på kalde dager og drift ved svært lave temperaturer, skiller Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 seg ut med 7,0 kW ved −15 °C og garantert drift ned til −30 °C.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 | Panasonic VZ Heatcharge 9 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 8,7 kW | 7,8 kW | 0,9 kW |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 7,0 kW (gunstigst) | 4,8 kW | 2,2 kW |
| SCOP | 4,7 | 6,2 (gunstigst) | 1,5 |
| Energiklasse, varme | A++ | A+++ (gunstigst) | |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −30 °C (gunstigst) | −25 °C | 5 °C |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R290 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
Bare Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −25 °C; nominell kjøleeffekt; SEER; energiklasse, kjøling; lydnivå innedel, laveste; lydnivå utedel; innedel H×B×D; innedel, vekt; utedel H×B×D; utedel, vekt og anbefalt sikring.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Panasonic VZ Heatcharge 9Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot andre modeller
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Mitsubishi Electric Kaiteki 8700 — 8,7 kW
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Toshiba Multi Nordic Polar — 8,7 kW
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Toshiba Multi Nordic Ask — 8,7 kW
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Toshiba Multi Nordic Gulvmodell — 8,7 kW
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Toshiba Multi Nordic Kontur — 8,7 kW
- Mitsubishi Electric UWANO Pure 8700 mot Toshiba Multi Nordic Signatur — 8,7 kW
Panasonic VZ Heatcharge 9 mot andre modeller
- Panasonic VZ Heatcharge 9 mot Mitsubishi Electric IGURU 7800 — 7,8 kW
- Panasonic VZ Heatcharge 9 mot Toshiba Polar 35 — 7,7 kW
- Panasonic VZ Heatcharge 9 mot Toshiba Ask 35 — 7,7 kW
- Panasonic VZ Heatcharge 9 mot Toshiba Kontur 35 — 7,7 kW
- Panasonic VZ Heatcharge 9 mot Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 — 7,7 kW
- Panasonic VZ Heatcharge 9 mot General Råtassen 4.0 09 — 7,7 kW
Alle sammenligninger: Mitsubishi Electric mot PanasonicAlle sammenligninger