Haier Revive Plus 68 mot Mitsubishi Electric Furo 8400
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Haier Revive Plus 68 og Mitsubishi Electric Furo 8400 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,5 kW for Haier Revive Plus 68 og 8,4 kW for Mitsubishi Electric Furo 8400.
- Hvilken bruker minst strøm, Haier Revive Plus 68 eller Mitsubishi Electric Furo 8400?
- Mitsubishi Electric Furo 8400 har høyest SCOP: 4,2 mot 4,0 for Haier Revive Plus 68. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Begge innedelene er oppgitt til 29 dB(A) på laveste viftetrinn.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Haier Revive Plus 68 fra serien Haier Revive Plus og Mitsubishi Electric Furo 8400 fra serien Mitsubishi Electric Furo er begge to luft–luft-varmepumper. Modellene regnes som like store og er dimensjonert for tilsvarende oppvarmingsbehov. Maksimal varmeeffekt angir den høyeste effekten pumpen kan levere ved en utetemperatur på +7 °C. Her yter Haier Revive Plus 68 opptil 7,5 kW, mens Mitsubishi Electric Furo 8400 når 8,4 kW. Forskjellen mellom de to modellene på dette punktet er 0,9 kW.
Effektiviteten gjennom en fyringssesong måles med SCOP, som er sesongvarmefaktoren for oppvarming. Dette tallet forteller hvor mange kilowattimer varme pumpen gir tilbake per kilowattime strøm den bruker over en sesong. Mitsubishi Electric Furo 8400 har en SCOP på 4,2, mot 4,0 for Haier Revive Plus 68, en forskjell på 0,2. Begge modellene er plassert i energiklasse A+ for varme. Når det gjelder kjøling, måles sesongeffektiviteten med SEER. Der oppnår Mitsubishi Electric Furo 8400 en SEER på 6,8, mens Haier Revive Plus 68 har 6,7, en forskjell på 0,1. Begge har energiklasse A++ for kjøling.
Lydnivået på laveste viftetrinn er identisk for begge innedelene, målt til 29 dB(A). Desibel A-skalaen, forkortet dB(A), måler lydstyrke justert for hvordan det menneskelige øret oppfatter ulike frekvenser. Begge modellene har innebygd Wi-Fi og benytter kuldemediet R32. De fysiske målene på innedelene skiller seg derimot fra hverandre. Innedelen til Haier Revive Plus 68 har målene 318 × 975 × 222 mm, mens Mitsubishi Electric Furo 8400 måler 600 × 750 × 215 mm.
Det er også flere tekniske data som bare oppgis for den ene modellen. For Haier Revive Plus 68 oppgis en COP på 3,61, som er effektfaktoren i et enkelt målepunkt. For Mitsubishi Electric Furo 8400 oppgis nominell varmeeffekt til 6,0 kW, varmeeffekt ved −15 °C til 6,0 kW og varmeeffekt ved −25 °C til 4,9 kW. Videre oppgir produsenten en nominell kjøleeffekt på 5,0 kW og garantert drift ned til −25 °C. For Mitsubishi Electric Furo 8400 oppgis også en innedelsvekt på 15,0 kg, utedelsmål på 880 × 840 × 330 mm, en utedelsvekt på 54,0 kg og en anbefalt sikring på 16 A.
Hvilken varmepumpe som er best egnet, avhenger av hvilke egenskaper du prioriterer. Legger du mest vekt på høyest mulig sesongeffektivitet gjennom fyringssesongen og ved kjøling, skiller Mitsubishi Electric Furo 8400 seg ut med en SCOP på 4,2 og en SEER på 6,8, samt en maksimal varmeeffekt på 8,4 kW. Vurderer du den fysiske utformingen på veggen, skiller innedelene seg med en bredde på 975 mm for Haier Revive Plus 68 mot en høyere utforming på 600 mm for Mitsubishi Electric Furo 8400.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Haier Revive Plus 68 | Mitsubishi Electric Furo 8400 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 7,5 kW | 8,4 kW | 0,9 kW |
| SCOP | 4,0 | 4,2 (gunstigst) | 0,2 |
| Energiklasse, varme | A+ | A+ | |
| Kjøling | |||
| SEER | 6,7 | 6,8 (gunstigst) | 0,1 |
| Energiklasse, kjøling | A++ | A++ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 29 dB(A) | 29 dB(A) | |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Mål og vekt | |||
| Innedel H×B×D | 318 × 975 × 222 mm | 600 × 750 × 215 mm | |
Bare Haier Revive Plus 68 oppgir i tillegg: COP.
Bare Mitsubishi Electric Furo 8400 oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −15 °C; varmeeffekt ved −25 °C; nominell kjøleeffekt; garantert drift ned til; innedel, vekt; utedel H×B×D; utedel, vekt og anbefalt sikring.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Haier Revive Plus 68Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Mitsubishi Electric Furo 8400Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Haier Revive Plus 68 mot andre modeller
- Haier Revive Plus 68 mot Panasonic HZ25ZKE — 7,5 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Panasonic HZ25ZKE grafitt — 7,5 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Panasonic Power Heat Multi 3 — 7,5 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Toshiba Signatur 35 J2 — 7,6 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Haier Expert Nordic 25 — 7,4 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Mitsubishi Heavy Industries Kazan Arctic 7600 — 7,6 kW
Mitsubishi Electric Furo 8400 mot andre modeller
- Mitsubishi Electric Furo 8400 mot Fujitsu Norgespumpa Extreme 8.4 — 8,4 kW
- Mitsubishi Electric Furo 8400 mot General Råtassen 4.0 12 — 8,4 kW
- Mitsubishi Electric Furo 8400 mot Haier Flexis Plus 71 — 8,5 kW
- Mitsubishi Electric Furo 8400 mot Haier Pearl Nordic 50 — 8,3 kW
- Mitsubishi Electric Furo 8400 mot Animair Omega 40 — 8,3 kW
- Mitsubishi Electric Furo 8400 mot Panasonic NZ50YKE — 8,3 kW
Alle sammenligninger: Haier mot Mitsubishi ElectricAlle sammenligninger