varmepumpeguru.no

Haier Flexis Plus 71 mot Haier Revive Plus 68

Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.

Haier Flexis Plus 71, innedel
Haier Flexis Plus 718,5 kW · SCOP 4,0Bilde: Haier
Haier Revive Plus 68, innedel
Haier Revive Plus 687,5 kW · SCOP 4,0Bilde: Haier

Kort fortalt

Er Haier Flexis Plus 71 og Haier Revive Plus 68 like store?
Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 8,5 kW for Haier Flexis Plus 71 og 7,5 kW for Haier Revive Plus 68.
Hvilken bruker minst strøm, Haier Flexis Plus 71 eller Haier Revive Plus 68?
De er like effektive over en sesong: begge har SCOP 4,0 i gjennomsnittsklima.
Hvilken har den mest stillegående innedelen?
Innedelen til Haier Revive Plus 68 er oppgitt til 29 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 33 dB(A) for Haier Flexis Plus 71.
Hvilket kuldemedium bruker de?
Begge bruker R32.

Slik skiller de seg

Haier Flexis Plus 71 fra serien Haier Flexis Plus og Haier Revive Plus 68 fra serien Haier Revive Plus er to luft–luft varmepumper fra samme produsent. Begge modellene er i samme størrelsesklasse, men det er forskjeller i oppgitt toppeffekt. Haier Flexis Plus 71 har en maks varmeeffekt på 8,5 kW ved sju plussgrader ute, mens Haier Revive Plus 68 har en maks varmeeffekt på 7,5 kW. Forskjellen er 1,0 kW.

Når det gjelder oppvarming, deler begge modellene samme sesongvarmefaktor. SCOP forteller hvor mange kilowattimer varme du får igjen per kilowattime strøm over en fyringssesong, og begge pumpene har en SCOP på 4,0. Det plasserer begge i energiklasse A+ for varme. Ser man på COP, som er effektfaktoren målt i ett enkelt punkt i stedet for over en hel sesong, er Haier Flexis Plus 71 oppgitt til 3,71 mot 3,61 for Haier Revive Plus 68. Forskjellen i effektfaktor er 0,10.

For kjøling har begge modellene energiklasse A++. Effektiviteten gjennom en kjølesesong uttrykkes gjennom SEER, der Haier Flexis Plus 71 har en verdi på 7,1 mot 6,7 for Haier Revive Plus 68. Det utgjør en forskjell på 0,4 i SEER. Lydnivået innendørs er også ulikt. Målt i desibel, dB(A), har Haier Revive Plus 68 et laveste lydnivå på innedelen på 29 dB(A) på laveste viftetrinn, mens Haier Flexis Plus 71 har et laveste lydnivå på 33 dB(A). Forskjellen er 4 dB(A).

Begge varmepumpene benytter kuldemediet R32 og har innebygd Wi-Fi. Fysisk er innedelene av ulik størrelse. Innedelen til Haier Flexis Plus 71 måler 343 × 1115 × 235 mm, mens innedelen til Haier Revive Plus 68 måler 318 × 975 × 222 mm.

Hvilken modell som passer best, avhenger av hva som vektlegges i boligen. Legger du mest vekt på høyest mulig toppeffekt ved oppvarming og høyere effektivitet under kjøling, er det Haier Flexis Plus 71 som skiller seg ut med 8,5 kW maks varmeeffekt og 7,1 i SEER. Er et lavere lydnivå innendørs og en mer kompakt innedel viktigere, er det Haier Revive Plus 68 som skiller seg ut med et laveste lydnivå på 29 dB(A) og mindre ytre mål.

Side om side

Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.

Haier Flexis Plus 71 og Haier Revive Plus 68, egenskap for egenskap
EgenskapHaier Flexis Plus 71Haier Revive Plus 68Forskjell
Varme
Maks varmeeffekt8,5 kW7,5 kW1,0 kW
SCOP4,04,0
COP3,71 (gunstigst)3,610,10
Energiklasse, varmeA+A+
Kjøling
SEER7,1 (gunstigst)6,70,4
Energiklasse, kjølingA++A++
Støy
Lydnivå innedel, laveste33 dB(A)29 dB(A) (gunstigst)4 dB(A)
Kuldemedium
KuldemediumR32R32
Funksjoner
Innebygd Wi-FiJaJa
Mål og vekt
Innedel H×B×D343 × 1115 × 235 mm318 × 975 × 222 mm

Pris

Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.

Laveste pris uten montering for Haier Flexis Plus 71 og Haier Revive Plus 68
ForhandlerUten monteringForhandlerens prisSist kontrollert
Haier Flexis Plus 71Se tilbudet
På forespørsel
Haier Revive Plus 68Se tilbudet
På forespørsel

Sammenlign videre

Modellene nærmest i maks varmeeffekt.

Få tilbud

Varmepumpe eller service

Vi videreformidler forespørselen din til vår partner i ditt område.

Hva er postnummeret ditt?
Hva trenger du hjelp med?
Har du varmepumpe i dag?
Hvordan kan vi kontakte deg?
Dette er et ønske. Leverandøren vurderer hva som passer boligen din.

Slik bruker vi opplysningene dine.