Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0
Det produsentene oppgir, side om side, og den laveste prisen uten montering vi har kontrollert. Uthevingen viser den gunstigste verdien i hver rad. Den kårer ingen vinner.


Kort fortalt
Svarene er lest ut av tabellen under og gjelder bare det begge produsentene oppgir.
- Er Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 og Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,7 kW for Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 og 9,0 kW for Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0.
- Hvilken bruker minst strøm, Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 eller Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0?
- De er like effektive over en sesong: begge har SCOP 5,3 i gjennomsnittsklima.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 gir 7,1 kW ved −15 °C, mot 4,9 kW for Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Begge har garantert drift ned til −30 °C.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Innedelen til Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 er oppgitt til 19 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 23 dB(A) for Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 og Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 er to luft–luft-varmepumper fra samme produsent og modellserie. De regnes som like store i dimensjonering, men leverer ulik varmeeffekt. Ved pluss sju grader ute har Norgespumpa Extreme 7.7 en maksimal varmeeffekt på 7,7 kW, mens Norgespumpa Extreme 9.0 oppgis til 9,0 kW, en forskjell på 1,3 kW.
Effektiviteten gjennom fyringssesongen uttrykkes med SCOP, som er en sesongvarmefaktor som forteller hvor mange kilowattimer varme pumpen gir per kilowattime strøm den bruker. Begge modellene har en SCOP på 5,3 og oppnår energiklasse A+++ for oppvarming. Begge har også garantert drift helt ned til −30 °C. Forskjellen viser seg i hvor mye varme de klarer å levere i streng kulde. Ved −15 °C ute leverer Norgespumpa Extreme 7.7 en varmeeffekt på 4,9 kW, mens Norgespumpa Extreme 9.0 gir 7,1 kW, en forskjell på 2,2 kW. Ved −25 °C er ytelsen henholdsvis 4,0 kW og 5,4 kW, som utgjør en forskjell på 1,4 kW i favør av den større modellen.
Når det gjelder kjøling om sommeren, måles effektiviteten med sesongkuldefaktoren SEER. Her oppnår Norgespumpa Extreme 7.7 en SEER på 10,6, mens Norgespumpa Extreme 9.0 har en SEER på 9,9, en forskjell på 0,7. Begge havner i energiklasse A+++ for kjøling. Lydnivået på innedelen, målt i desibel på laveste viftehastighet, er 19 dB(A) for Norgespumpa Extreme 7.7 og 23 dB(A) for Norgespumpa Extreme 9.0, en forskjell på 4 dB(A). På utedelen er lydnivået likt med 44 dB(A) for begge to. Begge modellene bruker kuldemediet R32, har innebygd Wi-Fi og leveres med en garanti på 5 år.
I denne sammenligningen oppgir produsenten de samme målepunktene for begge pumpene, og det er ingen spesifikasjoner som kun foreligger for den ene modellen.
Når du skal velge mellom disse to, bør du se på dine behov for kapasitet i kuldeperioder satt opp mot lydnivå og kjøleeffektivitet. Legger du mest vekt på å bevare mest mulig varmeeffekt på de kaldeste vinterdagene, er det Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 som peker seg ut med 7,1 kW ved −15 °C og 5,4 kW ved −25 °C. Vektlegger du derimot et lavere støynivå fra innedelen og høyere effektivitet ved kjøling, skiller Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 seg ut med 19 dB(A) og en SEER på 10,6.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste av de to. Forskjellen i oker er regnet ut av oss.
| Egenskap | Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 | Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 7,7 kW | 9,0 kW | 1,3 kW |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 4,9 kW | 7,1 kW (gunstigst) | 2,2 kW |
| Varmeeffekt ved −25 °C | 4,0 kW | 5,4 kW (gunstigst) | 1,4 kW |
| SCOP | 5,3 | 5,3 | |
| Energiklasse, varme | A+++ | A+++ | |
| Kjøling | |||
| SEER | 10,6 (gunstigst) | 9,9 | 0,7 |
| Energiklasse, kjøling | A+++ | A+++ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 19 dB(A) (gunstigst) | 23 dB(A) | 4 dB(A) |
| Lydnivå utedel | 44 dB(A) | 44 dB(A) | |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −30 °C | −30 °C | |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Garanti | |||
| Garanti | 5 år | 5 år | |
Pris
Den laveste prisen uten montering vi har kontrollert for hver modell. Alle tilbud, med forhandler og dato, står på modellsidene.
| Modell | Uten montering | Forhandler | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
| Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 Alle tilbud | På forespørsel | ||
| Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 Alle tilbud | Ingen forhandler registrert ennå |
Kjøp og montering
Servion AS selger varmepumper til fastpris med standardmontering inkludert.
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt. Rekkefølgen er ikke en anbefaling.
Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot andre modeller
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Toshiba Polar 35 — 7,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Toshiba Ask 35 — 7,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Toshiba Kontur 35 — 7,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Panasonic LZ35TKE Retro Fit — 7,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Panasonic VZ Heatcharge 9 — 7,8 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 7.7 mot Toshiba Signatur 35 ND1 — 7,8 kW
Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot andre modeller
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Mitsubishi Electric Kaiteki 8700 — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Polar — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Ask — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Gulvmodell — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Kontur — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Signatur — 8,7 kW
Alle sammenligninger: Fujitsu-modellene mot hverandreAlle sammenligninger