Fujitsu Comfort 09 mot Fujitsu Extreme Gulv 6.3
Det produsentene oppgir, side om side, og den laveste prisen uten montering vi har kontrollert. Uthevingen viser den gunstigste verdien i hver rad. Den kårer ingen vinner.


Kort fortalt
Svarene er lest ut av tabellen under og gjelder bare det begge produsentene oppgir.
- Er Fujitsu Comfort 09 og Fujitsu Extreme Gulv 6.3 like store?
- Nei. Fujitsu Extreme Gulv 6.3 har maks varmeeffekt 6,3 kW ved +7 °C, mot 4,0 kW for Fujitsu Comfort 09. Velg størrelse etter huset før du sammenligner resten.
- Hvilken bruker minst strøm, Fujitsu Comfort 09 eller Fujitsu Extreme Gulv 6.3?
- Fujitsu Comfort 09 har høyest SCOP: 4,6 mot 4,4 for Fujitsu Extreme Gulv 6.3. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 gir 5,2 kW ved −15 °C, mot 2,4 kW for Fujitsu Comfort 09. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 har garantert drift ned til −25 °C, Fujitsu Comfort 09 ned til −15 °C.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Fujitsu Comfort 09 og Fujitsu Extreme Gulv 6.3 er to luft–luft varmepumper fra samme produsent, men de tilhører ulike serier og har ulik kapasitet. Maks varmeeffekt er den høyeste effekten pumpen kan levere ved sju plussgrader ute. Her yter Fujitsu Comfort 09 opptil 4,0 kW, mens Fujitsu Extreme Gulv 6.3 kan levere 6,3 kW. Forskjellen i maksimal varmeeffekt er 2,3 kW. Siden modellene ikke er like store, dekker de ulike varmebehov. Hvilken fysisk størrelse og kapasitet du behøver, bør derfor tilpasses boligens varmebehov før du sammenligner øvrige tekniske data.
Når det gjelder oppvarming gjennom vinteren, viser tallene forskjeller i både effektivitet og ytelse i kulde. SCOP er en sesongvarmefaktor som forteller hvor mange kilowattimer varme du får igjen per kilowattime tilført strøm gjennom en hel fyringssesong. Fujitsu Comfort 09 har en SCOP på 4,6 og energiklasse A++ for varme, mens Fujitsu Extreme Gulv 6.3 har en SCOP på 4,4 og energiklasse A+. Forskjellen i SCOP er 0,2 i favør av Fujitsu Comfort 09. Ved en utetemperatur på −15 °C yter derimot Fujitsu Extreme Gulv 6.3 hele 5,2 kW, mot 2,4 kW for Fujitsu Comfort 09. Dette gir en forskjell på 2,8 kW ved denne temperaturen. Fujitsu Extreme Gulv 6.3 har garantert drift ned til −25 °C, mens Fujitsu Comfort 09 er garantert ned til −15 °C. Forskjellen i garantert driftstemperatur er 10 °C.
Begge modellene benytter kuldemediet R32 og leveres med innebygd Wi-Fi. For kjøling oppgis SEER, som er sesongkuldefaktoren over en kjølesesong. Her har Fujitsu Comfort 09 en SEER på 8,4, mens Fujitsu Extreme Gulv 6.3 har 8,1. Det utgjør en forskjell på 0,3.
Enkelte opplysninger er bare oppgitt for den ene modellen. For Fujitsu Comfort 09 oppgir produsenten en energiklasse for kjøling på A++, et laveste lydnivå for innedelen på 22 dB(A) på laveste viftetrinn, samt fysiske mål på innedelen på 270 × 834 × 222 mm. For Fujitsu Extreme Gulv 6.3 oppgis det en varmeeffekt ved −25 °C på 4,2 kW, samt en garanti på 5 år.
Hvilken modell som er mest aktuell, avhenger av hva du legger mest vekt på. Dersom du prioriterer høyest energieffektivitet gjennom fyringssesongen, skiller Fujitsu Comfort 09 seg ut med en SCOP på 4,6 og energiklasse A++. Legger du derimot mest vekt på stor varmeeffekt og drift i streng kulde, er det Fujitsu Extreme Gulv 6.3 som utmerker seg med en effekt på 5,2 kW ved −15 °C og garantert drift ned til −25 °C.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste av de to. Forskjellen i oker er regnet ut av oss.
| Egenskap | Fujitsu Comfort 09 | Fujitsu Extreme Gulv 6.3 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 4,0 kW | 6,3 kW | 2,3 kW |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 2,4 kW | 5,2 kW (gunstigst) | 2,8 kW |
| SCOP | 4,6 (gunstigst) | 4,4 | 0,2 |
| Energiklasse, varme | A++ (gunstigst) | A+ | |
| Kjøling | |||
| SEER | 8,4 (gunstigst) | 8,1 | 0,3 |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −15 °C | −25 °C (gunstigst) | 10 °C |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
Bare Fujitsu Comfort 09 oppgir i tillegg: energiklasse, kjøling; lydnivå innedel, laveste og innedel H×B×D.
Bare Fujitsu Extreme Gulv 6.3 oppgir i tillegg: varmeeffekt ved −25 °C og garanti.
Pris
Den laveste prisen uten montering vi har kontrollert for hver modell. Alle tilbud, med forhandler og dato, står på modellsidene.
| Modell | Uten montering | Forhandler | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
| Fujitsu Comfort 09 Alle tilbud | Ingen forhandler registrert ennå | ||
| Fujitsu Extreme Gulv 6.3 Alle tilbud | På forespørsel |
Kjøp og montering
Servion AS selger varmepumper til fastpris med standardmontering inkludert.
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt. Rekkefølgen er ikke en anbefaling.
Fujitsu Comfort 09 mot andre modeller
- Fujitsu Comfort 09 mot Fujitsu Norgespumpa 5.7 — 4,5 kW
- Fujitsu Comfort 09 mot Fujitsu Comfort Design 09 — 4,5 kW
- Fujitsu Comfort 09 mot Wilfa Narvik 30 — 4,9 kW
- Fujitsu Comfort 09 mot Toshiba Seiya Nordic 25 — 5,0 kW
- Fujitsu Comfort 09 mot Toshiba Seiya Nordic 25 E2 — 5,0 kW
- Fujitsu Comfort 09 mot Fujitsu Norgespumpa 5.9 — 5,0 kW
Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot andre modeller
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot Mitsubishi Electric Kaiteki 6300 — 6,3 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot Samsung Nordic Airise S2 9 — 6,3 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot Daikin Nepura Gulvmodell — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot Panasonic Gulvmodell Z-35 — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot Daikin Nepura Moskus 25 — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.3 mot Fujitsu Extreme Gulv 6.2 — 6,2 kW
Alle sammenligninger: Fujitsu-modellene mot hverandreAlle sammenligninger