varmepumpeguru.no

Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Mitsubishi Electric Furo 8400

Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.

Cooper & Hunter Supreme 12 hvit, innedel
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit7,2 kW · SCOP 5,1Bilde: Cooper & Hunter
Mitsubishi Electric Furo 8400, innedel
Mitsubishi Electric Furo 84008,4 kW · SCOP 4,2Bilde: Mitsubishi Electric

Kort fortalt

Er Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og Mitsubishi Electric Furo 8400 like store?
Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,2 kW for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og 8,4 kW for Mitsubishi Electric Furo 8400.
Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Supreme 12 hvit eller Mitsubishi Electric Furo 8400?
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har høyest SCOP: 5,1 mot 4,2 for Mitsubishi Electric Furo 8400. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
Mitsubishi Electric Furo 8400 gir 6,0 kW ved −15 °C, mot 4,2 kW for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
Hvilken tåler lavest utetemperatur?
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har garantert drift ned til −30 °C, Mitsubishi Electric Furo 8400 ned til −25 °C.
Hvilken har den mest stillegående innedelen?
Innedelen til Cooper & Hunter Supreme 12 hvit er oppgitt til 20 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 29 dB(A) for Mitsubishi Electric Furo 8400.
Hvilket kuldemedium bruker de?
Begge bruker R32.

Slik skiller de seg

Cooper & Hunter Supreme 12 hvit fra serien Supreme og Mitsubishi Electric Furo 8400 fra serien Mitsubishi Electric Furo er begge luft–luft-varmepumper. Modellene er regnet som like store i størrelseskategori, men har ulike egenskaper når det gjelder varmeavgivelse og strømforbruk.

Når det gjelder sesongvarmefaktor, oppgitt som SCOP, viser tallet hvor mange kilowattimer varme pumpen leverer per kilowattime strøm over en fyringssesong. Her har Cooper & Hunter Supreme 12 hvit en SCOP på 5,1 og energiklasse A+++ for varme, mens Mitsubishi Electric Furo 8400 har en SCOP på 4,2 og energiklasse A+. Forskjellen i SCOP er 0,9. Ser man på ren varmeleveranse ved lave temperaturer, avgir Mitsubishi Electric Furo 8400 mer effekt. Ved −15 °C leverer den 6,0 kW mot 4,2 kW fra Cooper & Hunter Supreme 12 hvit, en forskjell på 1,8 kW. Ved −25 °C yter Mitsubishi Electric-modellen 4,9 kW, mens Cooper & Hunter-modellen yter 3,5 kW, en forskjell på 1,4 kW. Maks varmeeffekt er henholdsvis 8,4 kW og 7,2 kW, mens nominell varmeeffekt ved standard testforhold er 6,0 kW og 4,2 kW. For laveste utetemperatur med garantert drift oppgir Cooper & Hunter drift ned til −30 °C, mens Mitsubishi Electric garanterer drift ned til −25 °C, en forskjell på 5 °C.

Lydnivå måles i desibel, dB(A). Laveste lydnivå på innedelen ved laveste viftetrinn er 20 dB(A) for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og 29 dB(A) for Mitsubishi Electric Furo 8400, en forskjell på 9 dB(A). For kjøling har Mitsubishi Electric en nominell kjøleeffekt på 5,0 kW, mens Cooper & Hunter har 2,7 kW. Begge modellene benytter kuldemediet R32 og har innebygd Wi-Fi. Fysisk skiller innedelene seg i fasong: Cooper & Hunter måler 301 × 996 × 225 mm med en vekt på 13,5 kg, mens Mitsubishi Electric måler 600 × 750 × 215 mm og veier 15,0 kg. Utedelen til Cooper & Hunter måler 596 × 899 × 378 mm med en vekt på 45,5 kg, mens utedelen til Mitsubishi Electric måler 880 × 840 × 330 mm og veier 54,0 kg.

Noen opplysninger er bare oppgitt for den ene modellen. For Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgis en COP på 5,10, som er effektfaktoren i et enkelt målepunkt, samt et lydnivå for utedelen på 54 dB(A). For Mitsubishi Electric Furo 8400 oppgis anbefalt sikring på 16 A, en sesongkuldefaktor (SEER) på 6,8 og energiklasse A++ for kjøling.

Hvilken modell du bør velge, henger sammen med hva boligen krever. Legger du mest vekt på høyest mulig energieffektivitet gjennom fyringssesongen og lavest mulig lydnivå fra innedelen, er Cooper & Hunter Supreme 12 hvit modellen som skiller seg ut med en SCOP på 5,1 og et laveste lydnivå på 20 dB(A). Trenger du derimot mest mulig varmeeffekt på de kaldeste dagene, er det Mitsubishi Electric Furo 8400 som peker seg ut med en varmeeffekt på 6,0 kW ved −15 °C og 4,9 kW ved −25 °C.

Side om side

Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.

Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og Mitsubishi Electric Furo 8400, egenskap for egenskap
EgenskapCooper & Hunter Supreme 12 hvitMitsubishi Electric Furo 8400Forskjell
Varme
Maks varmeeffekt7,2 kW8,4 kW1,2 kW
Nominell varmeeffekt4,2 kW6,0 kW1,8 kW
Varmeeffekt ved −15 °C4,2 kW6,0 kW (gunstigst)1,8 kW
Varmeeffekt ved −25 °C3,5 kW4,9 kW (gunstigst)1,4 kW
SCOP5,1 (gunstigst)4,20,9
Energiklasse, varmeA+++ (gunstigst)A+
Kjøling
Nominell kjøleeffekt2,7 kW5,0 kW2,3 kW
Støy
Lydnivå innedel, laveste20 dB(A) (gunstigst)29 dB(A)9 dB(A)
Drift i kulde
Garantert drift ned til−30 °C (gunstigst)−25 °C5 °C
Kuldemedium
KuldemediumR32R32
Funksjoner
Innebygd Wi-FiJaJa
Mål og vekt
Innedel H×B×D301 × 996 × 225 mm600 × 750 × 215 mm
Innedel, vekt13,5 kg15,0 kg1,5 kg
Utedel H×B×D596 × 899 × 378 mm880 × 840 × 330 mm
Utedel, vekt45,5 kg54,0 kg8,5 kg

Bare Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgir i tillegg: COP og lydnivå utedel.

Bare Mitsubishi Electric Furo 8400 oppgir i tillegg: SEER; energiklasse, kjøling og anbefalt sikring.

Pris

Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.

Laveste pris uten montering for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og Mitsubishi Electric Furo 8400
ForhandlerUten monteringForhandlerens prisSist kontrollert
Cooper & Hunter Supreme 12 hvitSe tilbudet
På forespørsel
Mitsubishi Electric Furo 8400Se tilbudet
På forespørsel

Sammenlign videre

Modellene nærmest i maks varmeeffekt.

Få tilbud

Varmepumpe eller service

Vi videreformidler forespørselen din til vår partner i ditt område.

Hva er postnummeret ditt?
Hva trenger du hjelp med?
Har du varmepumpe i dag?
Hvordan kan vi kontakte deg?
Dette er et ønske. Leverandøren vurderer hva som passer boligen din.

Slik bruker vi opplysningene dine.