Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Mill Compact Pro WiFi 7400
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og Mill Compact Pro WiFi 7400 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,2 kW for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og 7,4 kW for Mill Compact Pro WiFi 7400.
- Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Supreme 12 hvit eller Mill Compact Pro WiFi 7400?
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har høyest SCOP: 5,1 mot 4,3 for Mill Compact Pro WiFi 7400. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Begge har garantert drift ned til −30 °C.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Innedelen til Cooper & Hunter Supreme 12 hvit er oppgitt til 20 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 25 dB(A) for Mill Compact Pro WiFi 7400.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit fra serien Supreme og Mill Compact Pro WiFi 7400 fra serien Compact Pro er begge luft–luft-varmepumper. Modellene er like store i kapasitet, med en maksimal varmeeffekt på henholdsvis 7,2 kW og 7,4 kW ved en utetemperatur på +7 °C. Forskjellen i maksimal varmeeffekt er 0,2 kW. Siden pumpene tilhører samme størrelsesklasse, dekker de i utgangspunktet tilsvarende varmebehov i boligen.
Når det gjelder oppvarming gjennom vinteren, oppnår Cooper & Hunter en SCOP på 5,1 og energiklasse A+ for varme. SCOP står for sesongvarmefaktor og viser hvor mange kilowattimer varme pumpen leverer per kilowattime strøm over en fyringssesong. Mill Compact Pro WiFi 7400 har en SCOP på 4,3 og energiklasse A+. Forskjellen i SCOP mellom de to modellene er 0,8. Begge produsentene oppgir at pumpene har garantert drift ned til −30 °C.
Lydnivået måles i desibel, forkortet dB(A). Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har et laveste lydnivå på innedelen på 20 dB(A), mens Mill Compact Pro WiFi 7400 har 25 dB(A) på laveste trinn. Det utgjør en forskjell på 5 dB(A). På utedelen er lydnivået 54 dB(A) for Cooper & Hunter og 60 dB(A) for Mill, en forskjell på 6 dB(A). Begge modellene benytter kuldemediet R32 og har innebygd Wi-Fi. Innedelen til Cooper & Hunter måler 301 × 996 × 225 mm og veier 13,5 kg. Til sammenligning har innedelen til Mill målene 290 × 770 × 230 mm og en vekt på 10,5 kg, som er 3,0 kg lettere.
Enkelte opplysninger er kun oppgitt for den ene modellen. For Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgir produsenten en nominell varmeeffekt på 4,2 kW, en varmeeffekt ved −15 °C på 4,2 kW og en varmeeffekt ved −25 °C på 3,5 kW. I tillegg oppgis en COP på 5,10, en nominell kjøleeffekt på 2,7 kW, samt at utedelen måler 596 × 899 × 378 mm og veier 45,5 kg. For Mill Compact Pro WiFi 7400 oppgis det verdier for kjøling, med en SEER på 7,5 og energiklasse A++ for kjøling.
Hvilken modell som passer best, avhenger av hva man prioriterer i boligen. Vektlegger du høyere sesongeffektivitet i fyringssesongen og lavere lydnivå, er det Cooper & Hunter Supreme 12 hvit som skiller seg ut med en SCOP på 5,1 og et innvendig lydnivå ned til 20 dB(A). Dersom en mer kompakt og lettere innedel er viktigst for monteringen, er det Mill Compact Pro WiFi 7400 som skiller seg ut med en bredde på 770 mm og en vekt på 10,5 kg.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Cooper & Hunter Supreme 12 hvit | Mill Compact Pro WiFi 7400 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 7,2 kW | 7,4 kW | 0,2 kW |
| SCOP | 5,1 (gunstigst) | 4,3 | 0,8 |
| Energiklasse, varme | A+++ (gunstigst) | A+ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 20 dB(A) (gunstigst) | 25 dB(A) | 5 dB(A) |
| Lydnivå utedel | 54 dB(A) (gunstigst) | 60 dB(A) | 6 dB(A) |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −30 °C | −30 °C | |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Mål og vekt | |||
| Innedel H×B×D | 301 × 996 × 225 mm | 290 × 770 × 230 mm | |
| Innedel, vekt | 13,5 kg | 10,5 kg | 3,0 kg |
Bare Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −15 °C; varmeeffekt ved −25 °C; COP; nominell kjøleeffekt; utedel H×B×D og utedel, vekt.
Bare Mill Compact Pro WiFi 7400 oppgir i tillegg: SEER og energiklasse, kjøling.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Cooper & Hunter Supreme 12 hvitSe tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Mill Compact Pro WiFi 7400Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot andre modeller
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Toshiba Polar 25 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Toshiba Signatur 25 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Daikin Nepura Synergi — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Gree Amber 35 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Rotenso Mirai 7.2 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Samsung Nordic WindFree Comfort S2 12 — 7,2 kW
Mill Compact Pro WiFi 7400 mot andre modeller
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Haier Expert Nordic 25 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Haier Pearl Nordic 35 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Mitsubishi Heavy Industries MHI Gulvmodell SRF 50 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Panasonic NZ35YKE — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Toshiba Polar NXT 25 — 7,4 kW
- Mill Compact Pro WiFi 7400 mot Panasonic HZ25ZKE — 7,5 kW
Alle sammenligninger: Cooper & Hunter mot MillAlle sammenligninger