Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Haier Revive Plus 68
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og Haier Revive Plus 68 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,2 kW for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og 7,5 kW for Haier Revive Plus 68.
- Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Supreme 12 hvit eller Haier Revive Plus 68?
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har høyest SCOP: 5,1 mot 4,0 for Haier Revive Plus 68. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Innedelen til Cooper & Hunter Supreme 12 hvit er oppgitt til 20 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 29 dB(A) for Haier Revive Plus 68.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit fra serien Supreme og Haier Revive Plus 68 fra serien Haier Revive Plus er begge luft–luft-varmepumper. Modellene er like store i kapasitet, med en maks varmeeffekt på henholdsvis 7,2 kW og 7,5 kW, noe som utgjør en forskjell på 0,3 kW. Dette måles ved en utetemperatur på +7 °C. Siden de stiller i samme størrelsesklasse, er det relevant å se nærmere på forskjellene i effektivitet og praktiske egenskaper.
Når det gjelder oppvarming, skiller modellene seg fra hverandre på sesongeffektivitet. SCOP står for sesongvarmefaktor og angir hvor mange kilowattimer varme du får igjen per kilowattime strøm over en hel fyringssesong. Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har en SCOP på 5,1 og havner i energiklasse A+++ for varme, mens Haier Revive Plus 68 har en SCOP på 4,0 og energiklasse A+, en forskjell på 1,1 i SCOP. Varmepumpen fra Cooper & Hunter har også en oppgitt COP på 5,10, målt som effektfaktor i et enkelt testpunkt, mot 3,61 hos Haier Revive Plus 68, en forskjell på 1,49.
Lydnivå måles i desibel, dB(A), og laveste lydnivå på innedelen gjelder ved laveste viftetrinn. Cooper & Hunter Supreme 12 hvit er oppgitt til 20 dB(A), mens Haier Revive Plus 68 har et laveste nivå på 29 dB(A), en forskjell på 9 dB(A). Begge modellene benytter kuldemediet R32 og har innebygd Wi-Fi. Fysisk skiller innedelene seg noe i dimensjonene: Innedelen til Cooper & Hunter måler 301 × 996 × 225 mm, mens innedelen til Haier måler 318 × 975 × 222 mm.
Det er også flere tekniske data som bare oppgis for den ene modellen. For Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgis nominell varmeeffekt til 4,2 kW, varmeeffekt ved −15 °C til 4,2 kW og varmeeffekt ved −25 °C til 3,5 kW, samt at pumpen har garantert drift ned til −30 °C. Videre oppgis nominell kjøleeffekt til 2,7 kW, lydnivå på utedelen til 54 dB(A), innedelens vekt til 13,5 kg, utedelens mål til 596 × 899 × 378 mm og utedelens vekt til 45,5 kg. For Haier Revive Plus 68 oppgis kjøledata som sesongkuldefaktor med en SEER på 6,7 og energiklasse A++ for kjøling.
Hvilken modell som passer best, avhenger av hvilke egenskaper du prioriterer. Legger du mest vekt på lavest mulig lydnivå innendørs og høyest mulig sesongeffektivitet gjennom fyringssesongen, skiller Cooper & Hunter Supreme 12 hvit seg ut med et laveste lydnivå på 20 dB(A) og en SCOP på 5,1. Vurderer du derimot maksimal varmeleveranse ved mildere utetemperaturer, skiller Haier Revive Plus 68 seg ut med en maks varmeeffekt på 7,5 kW.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Cooper & Hunter Supreme 12 hvit | Haier Revive Plus 68 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 7,2 kW | 7,5 kW | 0,3 kW |
| SCOP | 5,1 (gunstigst) | 4,0 | 1,1 |
| COP | 5,10 (gunstigst) | 3,61 | 1,49 |
| Energiklasse, varme | A+++ (gunstigst) | A+ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 20 dB(A) (gunstigst) | 29 dB(A) | 9 dB(A) |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Mål og vekt | |||
| Innedel H×B×D | 301 × 996 × 225 mm | 318 × 975 × 222 mm | |
Bare Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −15 °C; varmeeffekt ved −25 °C; nominell kjøleeffekt; lydnivå utedel; garantert drift ned til; innedel, vekt; utedel H×B×D og utedel, vekt.
Bare Haier Revive Plus 68 oppgir i tillegg: SEER og energiklasse, kjøling.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Cooper & Hunter Supreme 12 hvitSe tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Haier Revive Plus 68Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot andre modeller
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Toshiba Polar 25 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Toshiba Signatur 25 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Daikin Nepura Synergi — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Gree Amber 35 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Rotenso Mirai 7.2 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Samsung Nordic WindFree Comfort S2 12 — 7,2 kW
Haier Revive Plus 68 mot andre modeller
- Haier Revive Plus 68 mot Panasonic HZ25ZKE — 7,5 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Panasonic HZ25ZKE grafitt — 7,5 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Panasonic Power Heat Multi 3 — 7,5 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Toshiba Signatur 35 J2 — 7,6 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Haier Expert Nordic 25 — 7,4 kW
- Haier Revive Plus 68 mot Mitsubishi Heavy Industries Kazan Arctic 7600 — 7,6 kW
Alle sammenligninger: Cooper & Hunter mot HaierAlle sammenligninger