Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot General Gulvmodellen 4.0 (modell 12)
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 7,2 kW for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit og 6,2 kW for General Gulvmodellen 4.0 (modell 12).
- Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Supreme 12 hvit eller General Gulvmodellen 4.0 (modell 12)?
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har høyest SCOP: 5,1 mot 4,2 for General Gulvmodellen 4.0 (modell 12). SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) gir 4,5 kW ved −15 °C, mot 4,2 kW for Cooper & Hunter Supreme 12 hvit. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har garantert drift ned til −30 °C, General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) ned til −25 °C.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Innedelen til Cooper & Hunter Supreme 12 hvit er oppgitt til 20 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 22 dB(A) for General Gulvmodellen 4.0 (modell 12).
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit fra serien Supreme og General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) fra serien General Gulvmodell er begge luft–luft-varmepumper. Modellene regnes som like store. Cooper & Hunter Supreme 12 hvit har en maks varmeeffekt på 7,2 kW ved 7 plussgrader ute, mens General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) har en maks varmeeffekt på 6,2 kW. Forskjellen er 1,0 kW.
Når det gjelder oppvarming gjennom fyringssesongen, oppgis SCOP. SCOP står for sesongvarmefaktor og viser hvor mange kilowattimer varme du får per kilowattime strøm over en hel fyringssesong. Cooper & Hunter har en SCOP på 5,1 og energiklasse A+++ for varme, mens General har en SCOP på 4,2 og energiklasse A+. Forskjellen i SCOP er 0,9. COP viser effektfaktoren i ett enkelt målepunkt. Her har Cooper & Hunter 5,10 og General 4,10, en forskjell på 1,00. I streng kulde har General høyere avgitt effekt. Ved −15 °C leverer General 4,5 kW mot 4,2 kW fra Cooper & Hunter, en forskjell på 0,3 kW. Ved −25 °C yter General 3,7 kW mot 3,5 kW fra Cooper & Hunter, som er en forskjell på 0,2 kW. Cooper & Hunter har garantert drift ned til −30 °C, mens General garanterer drift ned til −25 °C, en forskjell på 5 °C.
Lyd måles i desibel, forkortet dB(A). På laveste viftetrinnet har innedelen til Cooper & Hunter et lydnivå på 20 dB(A), mens General har 22 dB(A). Forskjellen er 2 dB(A). For utedelen har Cooper & Hunter et lydnivå på 54 dB(A), mot 62 dB(A) hos General, en forskjell på 8 dB(A). Begge modellene har innebygd Wi-Fi, og begge benytter kuldemediet R32.
Noen opplysninger er bare oppgitt for den ene modellen. For Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgis en nominell varmeeffekt på 4,2 kW og en nominell kjøleeffekt på 2,7 kW. Produsenten oppgir også at innedelen måler 301 × 996 × 225 mm og veier 13,5 kg, mens utedelen måler 596 × 899 × 378 mm og veier 45,5 kg. For General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) oppgis data om kjøling, med en SEER på 8,5 og energiklasse A+++ for kjøling.
Hvilken modell som passer best, avhenger av hva du prioriterer. Legger du mest vekt på varmeeffekt i sterk kulde, leverer General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) 4,5 kW ved −15 °C og 3,7 kW ved −25 °C. Er det viktigst med høy sesongeffektivitet over fyringssesongen og lavere lydnivå, har Cooper & Hunter Supreme 12 hvit en SCOP på 5,1, samt et lydnivå på 20 dB(A) inne og 54 dB(A) ute.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Cooper & Hunter Supreme 12 hvit | General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 7,2 kW | 6,2 kW | 1,0 kW |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 4,2 kW | 4,5 kW (gunstigst) | 0,3 kW |
| Varmeeffekt ved −25 °C | 3,5 kW | 3,7 kW (gunstigst) | 0,2 kW |
| SCOP | 5,1 (gunstigst) | 4,2 | 0,9 |
| COP | 5,10 (gunstigst) | 4,10 | 1,00 |
| Energiklasse, varme | A+++ (gunstigst) | A+ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 20 dB(A) (gunstigst) | 22 dB(A) | 2 dB(A) |
| Lydnivå utedel | 54 dB(A) (gunstigst) | 62 dB(A) | 8 dB(A) |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −30 °C (gunstigst) | −25 °C | 5 °C |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
Bare Cooper & Hunter Supreme 12 hvit oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; nominell kjøleeffekt; innedel H×B×D; innedel, vekt; utedel H×B×D og utedel, vekt.
Bare General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) oppgir i tillegg: SEER og energiklasse, kjøling.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Cooper & Hunter Supreme 12 hvitSe tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
General Gulvmodellen 4.0 (modell 12)Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot andre modeller
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Toshiba Polar 25 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Toshiba Signatur 25 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Daikin Nepura Synergi — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Gree Amber 35 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Rotenso Mirai 7.2 — 7,2 kW
- Cooper & Hunter Supreme 12 hvit mot Samsung Nordic WindFree Comfort S2 12 — 7,2 kW
General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot andre modeller
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot Daikin Nepura Gulvmodell — 6,2 kW
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot Mitsubishi Electric IGURU 6200 — 6,2 kW
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot Panasonic Gulvmodell Z-35 — 6,2 kW
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot Daikin Nepura Moskus 25 — 6,2 kW
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot Fujitsu Extreme Gulv 6.2 — 6,2 kW
- General Gulvmodellen 4.0 (modell 12) mot Gree Fairy 25 — 6,2 kW
Alle sammenligninger: Cooper & Hunter mot GeneralAlle sammenligninger