Cooper & Hunter Arctic 12 mot Haier Revive Plus 50
Spesifikasjonene side om side, og laveste pris uten montering. Uthevet verdi er den gunstigste i hver rad.


Kort fortalt
- Er Cooper & Hunter Arctic 12 og Haier Revive Plus 50 like store?
- Omtrent. Maks varmeeffekt ved +7 °C er 4,7 kW for Cooper & Hunter Arctic 12 og 5,4 kW for Haier Revive Plus 50.
- Hvilken bruker minst strøm, Cooper & Hunter Arctic 12 eller Haier Revive Plus 50?
- Cooper & Hunter Arctic 12 har høyest SCOP: 4,1 mot 4,0 for Haier Revive Plus 50. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Innedelen til Cooper & Hunter Arctic 12 er oppgitt til 21 dB(A) på laveste viftetrinn, mot 28 dB(A) for Haier Revive Plus 50.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Cooper & Hunter Arctic 12 og Haier Revive Plus 50 er to luft–luft-varmepumper i samme størrelsesklasse. Modellene kommer fra henholdsvis serien Arctic fra Cooper & Hunter og serien Haier Revive Plus fra Haier. Ettersom begge representerer pumper av tilsvarende fysisk kapasitet, er de myntet på omtrent samme type oppvarmingsbehov i en bolig.
Når det gjelder oppvarmingskapasitet og effektivitet, er det noen forskjeller i spesifikasjonene. Maks varmeeffekt ved sju plussgrader er oppgitt til 4,7 kW for Cooper & Hunter Arctic 12 og 5,4 kW for Haier Revive Plus 50, en forskjell på 0,7 kW. Effektiviteten gjennom en hel fyringssesong måles med SCOP, som viser hvor mye varme du får igjen per kilowattime strøm over sesongen. Her har Cooper & Hunter Arctic 12 en SCOP på 4,1, mens Haier Revive Plus 50 har 4,0. Begge havner i energiklasse A+ for varme. COP, som angir effektfaktoren ved et bestemt målepunkt i stedet for over en hel sesong, er oppgitt til 4,00 for Cooper & Hunter og 3,60 for Haier.
Lydnivået på innedelen oppgis i desibel, dB(A). På laveste viftetrinn avgir innedelen til Cooper & Hunter Arctic 12 et lydnivå på 21 dB(A), mens Haier Revive Plus 50 er oppgitt til 28 dB(A), som utgjør en forskjell på 7 dB(A). Begge varmepumpene har energiklasse A++ for kjøling, benytter det vanlige kuldemediet R32 og leveres med innebygd Wi-Fi. Fysisk skiller innedelene seg noe i dimensjoner: Cooper & Hunter måler 289 × 845 × 209 mm, mens innedelen til Haier har målene 304 × 875 × 212 mm.
Det er også flere tekniske data som bare den ene produsenten oppgir. For Cooper & Hunter Arctic 12 er nominell varmeeffekt oppgitt til 3,8 kW, nominell kjøleeffekt til 3,5 kW, og varmeeffekten ved lave temperaturer er satt til 2,6 kW ved −15 °C og 2,0 kW ved −25 °C. Samme modell har oppgitt garantert drift ned til −25 °C, et lydnivå på utedelen på 52 dB(A), innedelsvekt på 10,5 kg, samt utedelsmål på 555 × 732 × 330 mm med en vekt på 24,5 kg. For Haier Revive Plus 50 oppgis sesongkuldefaktoren SEER til 6,3, en verdi den andre produsenten ikke har oppgitt.
Hvilke egenskaper du bør vektlegge, avhenger av hva som betyr mest i din bolig. Dersom du ønsker lavest mulig lydnivå innendørs og noe høyere sesongvarmefaktor, skiller Cooper & Hunter Arctic 12 seg ut med 21 dB(A) og en SCOP på 4,1. Legger du derimot mest vekt på høyest mulig toppeffekt ved plussgrader, har Haier Revive Plus 50 en maks varmeeffekt på 5,4 kW.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste.
| Egenskap | Cooper & Hunter Arctic 12 | Haier Revive Plus 50 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 4,7 kW | 5,4 kW | 0,7 kW |
| SCOP | 4,1 (gunstigst) | 4,0 | 0,1 |
| COP | 4,00 (gunstigst) | 3,60 | 0,40 |
| Energiklasse, varme | A+ | A+ | |
| Kjøling | |||
| Energiklasse, kjøling | A++ | A++ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 21 dB(A) (gunstigst) | 28 dB(A) | 7 dB(A) |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Mål og vekt | |||
| Innedel H×B×D | 289 × 845 × 209 mm | 304 × 875 × 212 mm | |
Bare Cooper & Hunter Arctic 12 oppgir i tillegg: nominell varmeeffekt; varmeeffekt ved −15 °C; varmeeffekt ved −25 °C; nominell kjøleeffekt; lydnivå utedel; garantert drift ned til; innedel, vekt; utedel H×B×D og utedel, vekt.
Bare Haier Revive Plus 50 oppgir i tillegg: SEER.
Pris
Laveste pris uten montering. Alle tilbud står på modellsidene.
| Forhandler | Uten montering | Forhandlerens pris | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
Cooper & Hunter Arctic 12Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Haier Revive Plus 50Se tilbudet | |||
| På forespørsel | |||
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt.
Cooper & Hunter Arctic 12 mot andre modeller
- Cooper & Hunter Arctic 12 mot Cooper & Hunter Daytona 12 grafittgrå — 4,7 kW
- Cooper & Hunter Arctic 12 mot Cooper & Hunter Daytona 12 hvit — 4,7 kW
- Cooper & Hunter Arctic 12 mot Animair Alpha 35 — 4,8 kW
- Cooper & Hunter Arctic 12 mot Mitsubishi Electric Gussuri 4600 — 4,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 12 mot Mitsubishi Heavy Industries Himlingsmodell 35 — 4,6 kW
- Cooper & Hunter Arctic 12 mot Mitsubishi Heavy Industries Netsu 20 ZT-WA — 4,6 kW
Haier Revive Plus 50 mot andre modeller
- Haier Revive Plus 50 mot Fujitsu Comfort Design 12 — 5,4 kW
- Haier Revive Plus 50 mot Mitsubishi Heavy Industries Himlingsmodell 40 — 5,4 kW
- Haier Revive Plus 50 mot Wilfa Nordkapp 30 — 5,4 kW
- Haier Revive Plus 50 mot General Gulvmodellen 4.0 (modell 09) — 5,5 kW
- Haier Revive Plus 50 mot Panasonic Gulvmodell Z-25 — 5,5 kW
- Haier Revive Plus 50 mot Wilfa Narvik 40 — 5,5 kW
Alle sammenligninger: Cooper & Hunter mot HaierAlle sammenligninger