Fujitsu Norgespumpa 09 mot Fujitsu Norgespumpa 5.7
Det produsentene oppgir, side om side, og den laveste prisen uten montering vi har kontrollert. Uthevingen viser den gunstigste verdien i hver rad. Den kårer ingen vinner.


Kort fortalt
Svarene er lest ut av tabellen under og gjelder bare det begge produsentene oppgir.
- Er Fujitsu Norgespumpa 09 og Fujitsu Norgespumpa 5.7 like store?
- Nei. Fujitsu Norgespumpa 09 har maks varmeeffekt 5,7 kW ved +7 °C, mot 4,5 kW for Fujitsu Norgespumpa 5.7. Velg størrelse etter huset før du sammenligner resten.
- Hvilken bruker minst strøm, Fujitsu Norgespumpa 09 eller Fujitsu Norgespumpa 5.7?
- De er like effektive over en sesong: begge har SCOP 4,6 i gjennomsnittsklima.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- Begge gir 3,4 kW ved −15 °C.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Begge har garantert drift ned til −25 °C.
- Hvilken har den mest stillegående innedelen?
- Begge innedelene er oppgitt til 22 dB(A) på laveste viftetrinn.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Fujitsu Norgespumpa 09 og Fujitsu Norgespumpa 5.7 er begge luft–luft-varmepumper fra Fujitsu, tilknyttet Norgespumpa-serien. Disse to modellene er ikke like store målt etter maksimal varmeeffekt ved plussgrader. Fujitsu Norgespumpa 09 har en maks varmeeffekt på 5,7 kW, mens Fujitsu Norgespumpa 5.7 har en maks varmeeffekt på 4,5 kW. Forskjellen er 1,2 kW ved 7 °C ute. Fordi de har ulik toppeffekt, passer de til ulike varmebehov. Det er derfor lurt å velge størrelse ut fra husets varmebehov før du sammenligner øvrige data.
Når det gjelder energieffektivitet og drift i vinterkulde, er modellene svært like. Begge har en SCOP på 4,6. SCOP står for sesongvarmefaktor og angir hvor mange kilowattimer varme pumpen leverer per kilowattime strøm den bruker gjennom en fyringssesong. Begge har energiklasse A++ for oppvarming og garantert drift ned til −25 °C. De leverer også nøyaktig de samme tallene når utetemperaturen faller kraftig: Begge yter 3,4 kW ved −15 °C og 2,8 kW ved −25 °C. Effekten ved minusgrader er avgjørende for om varmepumpen dekker varmebehovet på kalde vinterdager.
For kjøling har begge modellene energiklasse A++. Effektiviteten på kjøledrift oppgis som SEER, som er en sesongkuldefaktor på samme måte som SCOP er for varme. Her har Fujitsu Norgespumpa 09 en SEER på 6,8, mens Fujitsu Norgespumpa 5.7 har en SEER på 6,5, en forskjell på 0,3 i favør Fujitsu Norgespumpa 09. Når det gjelder lyd, har begge innedeler et laveste lydnivå på 22 dB(A), målt i desibel på laveste viftetrinn. Begge pumpene benytter kuldemediet R32 og har innebygd Wi-Fi.
Noen opplysninger er bare oppgitt for den ene modellen. For Fujitsu Norgespumpa 09 oppgis det fysiske målet på innedelen, som er 270 × 834 × 222 mm (høyde, bredde og dybde). For Fujitsu Norgespumpa 5.7 oppgis det et lydnivå på utedelen på 43 dB(A), samt en garanti på 5 år.
Hvilken modell du bør vurdere, handler i hovedsak om varmebehovet i mildere perioder og effektiviteten på kjøling. Begge leverer identisk varmeeffekt på 3,4 kW ved −15 °C og 2,8 kW ved −25 °C, og begge har lik SCOP på 4,6. Legger du mest vekt på høyest mulig toppeffekt ved 7 °C, skiller Fujitsu Norgespumpa 09 seg ut med 5,7 kW mot 4,5 kW. Fujitsu Norgespumpa 09 skiller seg også ut med noe høyere kjøleeffektivitet med en SEER på 6,8 mot 6,5.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste av de to. Forskjellen i oker er regnet ut av oss.
| Egenskap | Fujitsu Norgespumpa 09 | Fujitsu Norgespumpa 5.7 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 5,7 kW | 4,5 kW | 1,2 kW |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 3,4 kW | 3,4 kW | |
| Varmeeffekt ved −25 °C | 2,8 kW | 2,8 kW | |
| SCOP | 4,6 | 4,6 | |
| Energiklasse, varme | A++ | A++ | |
| Kjøling | |||
| SEER | 6,8 (gunstigst) | 6,5 | 0,3 |
| Energiklasse, kjøling | A++ | A++ | |
| Støy | |||
| Lydnivå innedel, laveste | 22 dB(A) | 22 dB(A) | |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −25 °C | −25 °C | |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
Bare Fujitsu Norgespumpa 09 oppgir i tillegg: innedel H×B×D.
Bare Fujitsu Norgespumpa 5.7 oppgir i tillegg: lydnivå utedel og garanti.
Pris
Den laveste prisen uten montering vi har kontrollert for hver modell. Alle tilbud, med forhandler og dato, står på modellsidene.
| Modell | Uten montering | Forhandler | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
| Fujitsu Norgespumpa 09 Alle tilbud | Ingen forhandler registrert ennå | ||
| Fujitsu Norgespumpa 5.7 Alle tilbud | På forespørsel |
Kjøp og montering
Servion AS selger varmepumper til fastpris med standardmontering inkludert.
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt. Rekkefølgen er ikke en anbefaling.
Fujitsu Norgespumpa 09 mot andre modeller
- Fujitsu Norgespumpa 09 mot Fujitsu Nordisk 5.7 — 5,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa 09 mot Toshiba Gulvmodell 35 — 5,6 kW
- Fujitsu Norgespumpa 09 mot Toshiba Seiya Nordic 35 — 5,6 kW
- Fujitsu Norgespumpa 09 mot Toshiba Seiya Nordic 35 E2 — 5,6 kW
- Fujitsu Norgespumpa 09 mot Panasonic Gulvmodell Z-25 — 5,5 kW
- Fujitsu Norgespumpa 09 mot Wilfa Narvik 40 — 5,5 kW
Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot andre modeller
- Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot Fujitsu Comfort Design 09 — 4,5 kW
- Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot Daikin Comfora 25 — 4,0 kW
- Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot Wilfa Narvik 30 — 4,9 kW
- Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot Fujitsu Comfort 09 — 4,0 kW
- Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot Toshiba Seiya Nordic 25 — 5,0 kW
- Fujitsu Norgespumpa 5.7 mot Toshiba Seiya Nordic 25 E2 — 5,0 kW
Alle sammenligninger: Fujitsu-modellene mot hverandreAlle sammenligninger