Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0
Det produsentene oppgir, side om side, og den laveste prisen uten montering vi har kontrollert. Uthevingen viser den gunstigste verdien i hver rad. Den kårer ingen vinner.


Kort fortalt
Svarene er lest ut av tabellen under og gjelder bare det begge produsentene oppgir.
- Er Fujitsu Extreme Gulv 6.2 og Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 like store?
- Nei. Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 har maks varmeeffekt 9,0 kW ved +7 °C, mot 6,2 kW for Fujitsu Extreme Gulv 6.2. Velg størrelse etter huset før du sammenligner resten.
- Hvilken bruker minst strøm, Fujitsu Extreme Gulv 6.2 eller Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0?
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 har høyest SCOP: 5,3 mot 4,4 for Fujitsu Extreme Gulv 6.2. SCOP sier hvor mange kilowattimer varme pumpa gir per kilowattime strøm over en fyringssesong.
- Hvilken gir mest varme ved −15 °C?
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 gir 7,1 kW ved −15 °C, mot 4,5 kW for Fujitsu Extreme Gulv 6.2. Det er effekten som er igjen en kald vinterdag.
- Hvilken tåler lavest utetemperatur?
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 har garantert drift ned til −30 °C, Fujitsu Extreme Gulv 6.2 ned til −25 °C.
- Hvilket kuldemedium bruker de?
- Begge bruker R32.
Slik skiller de seg
Fujitsu Extreme Gulv 6.2 fra serien Fujitsu Extreme Gulv og Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 fra serien Norgespumpa Extreme er begge luft–luft-varmepumper fra Fujitsu. Disse to modellene er ikke like store. Maks varmeeffekt ved sju plussgrader ute er 6,2 kW for Fujitsu Extreme Gulv 6.2 og 9,0 kW for Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0, noe som utgjør en forskjell på 2,8 kW. Modellene passer derfor til ulike oppvarmingsbehov. Hvilken størrelse boligen krever, bør avklares før man sammenligner de øvrige egenskapene.
Når det gjelder effektivitet over en fyringssesong, angis dette med SCOP, som viser hvor mange kilowattimer varme pumpen leverer per kilowattime strøm den bruker. Fujitsu Extreme Gulv 6.2 har en SCOP på 4,4 og energiklasse A+ for varme. Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 har en SCOP på 5,3, en forskjell på 0,9, og energiklasse A+++ for varme. Ved lave utetemperaturer synker varmeavgivelsen. Ved −15 °C leverer Fujitsu Extreme Gulv 6.2 en varmeeffekt på 4,5 kW, mens Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 yter 7,1 kW, en forskjell på 2,6 kW. Ved −25 °C er effekten henholdsvis 3,7 kW og 5,4 kW, en forskjell på 1,7 kW. Laveste temperatur produsenten garanterer drift ved, er −25 °C for Fujitsu Extreme Gulv 6.2 og −30 °C for Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0, en forskjell på 5 °C.
Begge modellene benytter kuldemediet R32, har innebygd Wi-Fi og leveres med en garanti på 5 år. For kjøling benyttes SEER, en sesongkuldefaktor som måler energieffektiviteten i kjølemodus. Fujitsu Extreme Gulv 6.2 har en SEER på 8,5, mens Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 har 9,9, en forskjell på 1,4.
Det er enkelte tekniske data som bare oppgis for Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0. Produsenten oppgir energiklasse for kjøling til A+++ for denne modellen. I tillegg oppgis et laveste lydnivå for innedelen på 23 dB(A), målt i desibel på laveste viftetrinn, samt et lydnivå for utedelen på 44 dB(A). Tilsvarende verdier for lydnivå og energiklasse for kjøling er ikke oppgitt for Fujitsu Extreme Gulv 6.2.
Hvilken modell man bør velge, avhenger av hva man prioriterer i installasjonen. Trenger man en pumpe dimensjonert for et større varmebehov, er det Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 som skiller seg ut med 9,0 kW i maks varmeeffekt, 7,1 kW ved −15 °C, en SCOP på 5,3 og garantert drift ned til −30 °C. Har boligen et mindre varmebehov, vil Fujitsu Extreme Gulv 6.2 være alternativet med 6,2 kW i maks varmeeffekt og 4,5 kW ved −15 °C.
Side om side
Bare egenskaper begge produsentene oppgir. Uthevet verdi er den gunstigste av de to. Forskjellen i oker er regnet ut av oss.
| Egenskap | Fujitsu Extreme Gulv 6.2 | Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Varme | |||
| Maks varmeeffekt | 6,2 kW | 9,0 kW | 2,8 kW |
| Varmeeffekt ved −15 °C | 4,5 kW | 7,1 kW (gunstigst) | 2,6 kW |
| Varmeeffekt ved −25 °C | 3,7 kW | 5,4 kW (gunstigst) | 1,7 kW |
| SCOP | 4,4 | 5,3 (gunstigst) | 0,9 |
| Energiklasse, varme | A+ | A+++ (gunstigst) | |
| Kjøling | |||
| SEER | 8,5 | 9,9 (gunstigst) | 1,4 |
| Drift i kulde | |||
| Garantert drift ned til | −25 °C | −30 °C (gunstigst) | 5 °C |
| Kuldemedium | |||
| Kuldemedium | R32 | R32 | |
| Funksjoner | |||
| Innebygd Wi-Fi | Ja | Ja | |
| Garanti | |||
| Garanti | 5 år | 5 år | |
Bare Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 oppgir i tillegg: energiklasse, kjøling; lydnivå innedel, laveste og lydnivå utedel.
Pris
Den laveste prisen uten montering vi har kontrollert for hver modell. Alle tilbud, med forhandler og dato, står på modellsidene.
| Modell | Uten montering | Forhandler | Sist kontrollert |
|---|---|---|---|
| Fujitsu Extreme Gulv 6.2 Alle tilbud | På forespørsel | ||
| Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 Alle tilbud | Ingen forhandler registrert ennå |
Kjøp og montering
Servion AS selger varmepumper til fastpris med standardmontering inkludert.
Sammenlign videre
Modellene nærmest i maks varmeeffekt. Rekkefølgen er ikke en anbefaling.
Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot andre modeller
- Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Daikin Nepura Gulvmodell — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Panasonic Gulvmodell Z-35 — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Daikin Nepura Moskus 25 — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Fujitsu Norgespumpa 6.4 — 6,2 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Mitsubishi Electric Kaiteki 6300 — 6,3 kW
- Fujitsu Extreme Gulv 6.2 mot Samsung Nordic Airise S2 9 — 6,3 kW
Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot andre modeller
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Mitsubishi Electric Kaiteki 8700 — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Polar — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Ask — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Gulvmodell — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Kontur — 8,7 kW
- Fujitsu Norgespumpa Extreme 9.0 mot Toshiba Multi Nordic Signatur — 8,7 kW
Alle sammenligninger: Fujitsu-modellene mot hverandreAlle sammenligninger